Етнічні меншини Херсонщини мають підтримати одне одного

Херсонщина – благодатний край, ці землі наймолодшої області України упродовж тисячоліть були контактною зоною, де перехрещувалися шляхи різних народів, виникали та щезали створені ними культури.

Протягом XVIII — ХІХ століть проводилось планомірне заселення цих земель. Українці (з різних губерній), росіяни, молдавани, білоруси почали заселяти й засвоювати великі степові простори Причорномор’я. У степах знайшлося місце й для іноземних колоністів. Німці, євреї, шведи, греки, татари, поляки, болгари, вірмени, цигани, серби, караїми знайшли тут нову батьківщину. Поліетнічний склад населення регіону зумовив з одного боку певну консервацію традицій, а з іншого боку — сприяв культурній взаємодії представників різних національностей.

Українці переважають серед населення всіх районів та міськрад області. Друге місце за чисельністю складають росіяни, яких у складі населення області — 12%.  Білоруси, як і росіяни, проживають у всіх районах області, але найбільше їх серед мешканців Білозерського, Високопільського, Каланчацького районів. Далі кримські татари – близько 3 %…німці, їх багато живе у селі Зміївка Бериславського району. Також тут мешкають вірмени, кількість яких постійно збільшується, молдовани, шведи. Це 2,5% до загальної кількості населення області.

Як повідомляє Херсон Таймс, за даними Головного управління юстиції, в області зареєстровано тридцять п’ять громадських організацій національних меншин, з яких тринадцять мають статус обласних, сім — районних, чотирнадцять — міських, і одна – міжнародної.

На думку етнічних болгар, які мешкають на Херсонщині, пісні, танці та спорт здатні стати мовою міжнародного значення, яка примирить людей. Вони на особистому прикладі довели, що жити можна в мирі та злагоді, навіть якщо традиції та мова — різні. Справді, коли на ювілейний концерт з нагоди п’ятиріччя об’єднання болгар у Херсоні прийшли представники практично всіх міських етнічних організацій (греки, німці, кримські татари, росіяни, поляки, роми, азербайджанці, вірмени, євреї, грузини та корейці), стало абсолютно зрозуміло, що тут вони почуваються комфортно. Позитив i можливість спілкуватися на рівних для людей різних народів — шлях до об’єднання людей незалежно від їхньої національності. Національні меншини Херсонщини допомагають один одному.

За роки проживання на території Херсонщини більшість іноземних поселенців асимілювалася з місцевим населенням. Перші поселенці намагались зберегти свою мову, традиції, одяг. Особливо це стосується місць компактного проживання. Наприклад, німці Високопілля, курди, турки-месхетинці Генічеського і Нижньосірогозького районів. Зміївка, в якій проживали німці і шведи. Доречі шведи Зміївки до сих пір розмовляють старошведською мовою, яку в сучасній Швеції практично забули.

Міжнаціональна ситуація в цілому у області має толерантний характер. До цього часу гострих конфліктних ситуацій не зафіксовано. Разом з тим, особливої уваги в даний момент потребує питання консолідації суспільства в усіх напрямках. Адже, є зовнішні агресивні сили, які не залишають спроб розхитувати суспільну-політичну обстановку і зацікавлені робити це, використовуючи ошуканих ними представників міжнаціонального середовища. Тому, друзі, необхідно спрямувати всі зусилля на єднання навколо нашої спільної української Батьківщини на благо процвітання Таврійського краю.

Добавить комментарий